ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26129 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na dvacetiny pražského klubu Roxy upozorňuje zlatá kost nad křižovatkou

0 Petr Hašek 16.10.2012

Poblíž pražského klubu Roxy nad křižovatkou ulic Rybná s Dlouhá zavěsil výtvarník Jiří David velkou zlatou kost.

Jeho další instalace ve veřejném prostoru upozorňuje na začátek týdenních oslav dvacetin klubu, které se konají od 15. do 21. října. Objekt je podle autora koncipován jako volná parafráze na kulturní dění, na kulturní očekávání i kulturní zklamávaní.

“Jde o něco, co padá shůry se zdáním velkých možností, ale čím více se to blíží, tím ostřejší je vědomí toho, že zdání je klamné,” uvedl David. “Práce do veřejného prostoru vždy však koncipuji tak, aby při vší své vizuální jednoznačnosti nechávaly širší pole interpretaci,” dodal.

Davidova práce je součástí výstavy Be Twenty, která v galerijním prostoru NoD představí ještě práce mladého výtvarníka Patrika Kriššáka, videosochu Jakuba Nepraše a v klubu Roxy bude umístěn světelný objekt Michala Cimaly Větvení.

Dvě desítky let své existence klub Roxy oslaví týdenní přehlídkou hudby, divadelních představení, výtvarného umění a performancí. Program mimo jiné nabídne vystoupení takových jmen, jako jsou Boys Noize, One Night Only, Stereo MCs, Layo & Bushwacka či Andy C.

rwi