ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5274 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na detektiva Benny Griessela čeká 7 dní pekla

0 Richard Winter 1.2.2016

Světově proslulému jihoafrickému spisovateli Deonu Meyerovi, který vloni na konci října zavítal do Čech, vychází skvělý krimi román 7 dní 2. února.  Sympatickému autorovi vydává nakladatelství MOBA v pořadí už třetí knihu v hlavní roli s „tak trochu“ problematickým detektivem Bennym Griesselem. Ty předchozí sklidily slova chvály od kritiků i veřejnosti.

„Zastřelím každý den jednoho policistu, dokud nezatknete vraha Hanneke Sloet,“ vyhrožuje v e-mailu neznámý člověk. Jihoafrický policejní sbor čelí hrozbě – anonymní odstřelovač si vybral za cíl policisty a chce opakovat útoky každý den, dokud nebude zatčen vrah mladé ambiciózní právničky Hanneke Sloetové. Pak se stane výhružka realitou….

Benny Griessel otevírá vyšetřování čtyřicet dní starého případu, který uvázl na mrtvém bodě. Žádný motiv, žádné vodítko, jen několik nahých fotografií, velmi komplikovaná obchodní transakce a hlavně obrovský nátlak – médií, důstojníků a neoblomného nevyzpytatelného odstřelovače. Díky chybějícímu motivu a výraznějšímu vodítku je odkázán na spekulace.

Měla její smrt něco společného s velkou obchodní transakcí, jíž se účastnila? Nebo je třeba hledat viníka v jejím soukromém životě? Vedle toho všeho se samozřejmě Benny Griessel drží všech svých zamilovaných zálib – pití, bývalé skvělé zpěvačky Alexy Barnard čekající na come back, musí se také srovnat se s neandrtálským přítelem vlastní dcery a zlomyslnými šprýmy syna. Ale nejvíc musí krotit sám sebe a touhu tolik prahnoucí po konejšivé síle lahve alkoholu.

„Pro ty, kteří dosud nečetli žádnou knihu skvělého spisovatele Deona Meyera, je krimi román 7 DNÍ perfektním začátkem,“ konstatoval Diane De Beer v The Sun.

Meyer se narodil v roce 1958 v jihoafrickém městě Paarl ve vinařském regionu Western Cape v Jihoafrické republice, vyrůstal poblíž zlatých dolů v Klerksdorpu.  Vystudoval historii a tvůrčí psaní, pracoval jako redaktor v novinách a jako textař v reklamní agentuře. První povídky publikoval časopisecky na konci osmdesátých let, na vydání románu čekal až do roku 1994. Následovalo devět románů a dva soubory povídek, některé z nich sám přepracoval do podoby televizních scénářů.

Deon Meyer je držitelem celé řady ocenění, jeho knihy byly přeloženy do 28 jazyků v mnoha zemích světa se staly bestsellery. “Meyer je doslova národní poklad, tak dobrý jako žádný jiný na světě. Nemusíte vůbec nic vědět o dějinách či současné situaci v JAR, přesto vás jeho knihy vás dokáží zcela pohltit…,” uvedla Julia Beffonová pro The Times.

Tagy: ,