ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28563 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na desce Zucchera se podílel i Bono

0 Redakce 3.5.2016

Italský zpěvák a skladatel Zucchero vydal v pátek nové album. Jeho dvanáctý počin v diskografii se jmenuje Black Cat a nabízí návrat k umělcovým hudebním kořenům.

Zucchero patří k nejúspěšnějším italským interpretům hudební historie. Šedesátiletý hudebník doposud prodal přes padesát milionů nosičů a na svém kontě má řadu hitů. Stačí zmínit duet Senza Una Donna (Without A Woman) s Paulem Youngem, hit Baila (Sexy Thing) nebo nádhernou píseň Miserere, kterou natočil s Lucianem Pavarottim. Na tyto úspěchy se pokusí navázat i svojí albovou novinkou.

Deska Black Cat je návratem k soulu a blues, které zpěváka provázejí již od hudebních počátků v první polovině osmdesátých let. Black Cat přináší třináct autorských písní, doprovází ji skvělá produkce a i několik hvězdných hostů z hudební branže. Mezi nimi najdeme Bona z kapely U2, který krátce po loňské tragédii v pařížském klubu Bataclan se Zuccherem napsal text písně Streets Of Surrender (S.O.S.). Zmiňovaná skladba nabídne i dalšího hosta, na kytaru si v ní (a dále i v  Ci Si Arrende) zahrál Mark Knopfler.

S novým repertoárem i největšími hity své kariéry vystoupí Zucchero 12. října po pěti letech v pražském Foru Karlín.

Tagy: ,