ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15249 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Colours přijede i Youssou N’Dour

0 jsk 10.1.2020

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, jenž se odehraje 15. až 18. července v Dolní oblasti Vítkovi, dostane prostor i současná africká hudba ve svých nejrůznějších podobách, od roztančeného afropopu, přes futuristický elektro punk, experimentální afro-dub, soul a hip hop až po městský styl mbalax.

Festival tak mezi jinými přivítá nekorunovaného krále africké hudby, senegalského zpěváka Youssoua N’Doura, expresivní zpěvačku Fatoumatu Diawaru z Mali, skupinu KOKOKO! ze slumů konžské Kinshasy, psychedelickou londýnsko-gambijskou kapelu Fofoulah a rapující zpěvačku Muthoni Drummer Queen z Keni.

„V barevné mozaice Colours vždy nejvíc září africká hudba, tím je náš festival i v zahraničí proslulý,” vysvětluje ředitelka Zlata Holušová a pokračuje: “Afrika totiž zůstává mocnou dárkyní hudby, která ačkoliv těží z dávné minulosti, udržuje si krok s tempem doby. Taneční rytmy přitom tamější hudebníci spojují s nadčasovým poselstvím, že je v našem společném zájmu stát při sobě a nezáleží na tom, odkud pocházíme, protože cíl máme všichni stejný: pokusit se změnit svět k lepšímu.”

Více o Colours of Ostrava:
festival okoření vystoupení skupiny The Lumineers
do Ostravy míří také Twenty One Pilots