ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30534 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Colours Of Ostrava bude i Alanis Morissette

0 Redakce 1.3.2012

Další hvězdou festivalu Colours of Ostrava (12. – 15. července) je Alanis Morissette. Osmatřicetiletá kanadská zpěvačka, kytaristka a písničkářka za svou kariéru získala sedm cen Grammy a dvanáct cen Juno Awards (kanadské hudební ceny). Dvakrát byla nominována na Zlatý Globus i na Oscara. Jejího debutového alba Jagged Little Pill z roku 1995 se prodalo přes 30 miliónů kopií a i její další desky jsou také komerčně úspěšné.

Na turné po evropských metropolích a speciálně vybraných festivalech se letos Alanis Morissette vydává s příslibem nového alba a vzkazem fanouškům: nezapomenu ani na jeden ze svých hitů. Ani na Ironic,“ říká Zlata Holušová, ředitelka festivalu. „Díky Alanis a dalším potvrzeným headlinerům jako Björk, Bobby McFerrin, Antony and the Johnsons, Animal Collective, The Flaming Lips, ZAZ či mnoha dalším hudebním lahůdkám letos Colours nabídnou zdaleka nejsilnější a nejlepší program své historie,“ doplňuje.

Na letošních Colours také vystoupí přední jména hudby černého kontinentu. „Africká hudba měla na Colours vždy své důležité místo, ale letos je výběr kapel skutečně skvostný,“ uvádí Zlata Holušová.

K již ohlášeným saharským kočovníkům Tamikrest přibyly další velké hvězdy: nevidomí manželé Amadou & Mariam z Mali, kteří hráli s Manu Chaem, U2, Coldplay či Damonem Albarnem, Staff Benda Bilili, rozjařená kapela vozíčkářů z Konga, Bassekou Kouyate & Ngoni Ba z Mali, zpívající virtuóz na loutnu ngoni, o kterém legendární kytarista Ali Farka Touré prohlásil, že má ruce jako černé diamanty, Sauti Sol, v současnosti nejpopulárnější kapela z Keni reprezentující tavící kotlík metropole Nairobi a městskou kosmopolitní hudbu nejmladší keňské generace, a Hugh Masekela, legendární jihoafrický trumpetista a zpěvák.

tz