ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4689 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Českého lva nominovaný film Tmání

0 jsk 17.3.2023

Animovaný film ve virtuální realitě Tmání, nominovaný jako první VR projekt na cenu ČFTA Český lev, bude od 17. března do konce září k vidění v pražském filmovém muzeu NaFilm.

Tmání už má za sebou řadu prvenství. Je to první animovaný VR projekt podpořený Státním fondem kinematografie, první český VR film, který byl uveden v soutěžní sekci Venice Immersive na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách a první VR projekt, který byl uveden v soutěžní sekci Česká radost na MFDF Ji.hlava. Nejnověji byl film oceněn na festivalu v Soluni, kde získal hlavní cenu Immersive Golden Alexander v soutěžní sekci The Immersive: All Around Cinema.

„Pro Tmání jsme se rozhodli vytvořit zážitkovou instalaci, která stejně jako celé naše muzeum v sobě spojuje analogové a digitální média. Prožitek vznikající ve virtuálním světě za pomocí nejnovější technologie virtuální reality bude dotvářen v jedinečném prostoru založeném na hmatových vjemech,“ říká kurátorka a zakladatelka muzea NaFilm Adéla Mrázová.

Režisér Ondřej Moravec ve filmu zpracoval svůj vlastní příběh boje s psychickou nemocí. O poutavé a originální výtvarné zpracování příběhu se postarala animátorka Bára Anna Stejskalová (nominovaná na Českého lva 2020 za snímek Jsme si o smrt blíž), do světa film vypravila producentka Hana Blaha Šilarová (Vyšetřovatel, Skutok sa stal). Film vznikl v produkci společnosti Frame Films, koproducenty jsou NowHere Media a Brainz Immersive.

Tagy: ,