ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26947 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Cenu Josefa Škvoreckého je nominováno čtrnáct spisovatelů

0 Petr Hašek 28.6.2012

Petr Šabach, Jiří Gruša, Marek Šindelka či Michal Ajvaz jsou mezi nominovanými čtrnácti českými spisovateli na Cenu Josefa Škvoreckého.

Šindelka a Ajvaz soutěží s knihami, s nimiž letos bodovali také v soutěži Magnesia Litera, Ajvaz se svojí Lucemburskou zahradou vyhrál hlavní cenu.

Ze čtrnácti titulů, mezi jejichž autory tentokrát nefiguruje žádný z předchozích vítězů této ceny, bude každý člen poroty opět vybírat individuálně. Mezi členy poroty jsou i vítězové Ceny Josefa Škvoreckého z předchozích ročníků Jan Novák (2007), Petra Hůlová (2008), Tomáš Zmeškal (2009), Emil Hakl (2010) a Martin Ryšavý (2011).

Z nominovaných titulů vybere porota Škvoreckého společnosti do poloviny srpna pět finalistů, celkový vítěz bude znám během listopadu.

Nominaci mohla získat pouze beletristická díla vydaná od června 2011 do května 2012. Všichni finalisté, kteří vzejdou z prvního hlasování poroty, dostanou prémii 10.000 korun, vítěz získá odměnu o řád vyšší. Vedle zmíněných autorů jsou mezi nominovanými ještě René Benda, Petr Čichoň, Vladimír Mikeš, Jakub Šofar, Jan Štolba, Kateřina Tučková, Petr Vacek, René Vaněk, Vlastimil Vondruška a David Zábranský.

Cena Josefa Škvoreckého má také studentskou část, ve které studenti středních škol soutěží v kategoriích próza a poezie.

rwi