ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14959 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na cédéčku vychází album Wabiho Daňka Rosa na kolejích

0 jsk 6.4.2020

V roce 1984 nahrál Wabi Daněk své první album Rosa na kolejích. Stal se tehdy autorem hymny, tedy titulní písničky alba, která zlidověla, a to nejen v trampském prostředí. Jeho skladby Nevadí, Píseň, co mě učil listopad či Hudsonské šífy jsou také snad v každém zpěvníku a Outsider waltz nebo Ročník 47 vstoupily do pomyslné folkové síně slávy. Jmenované album vychází nyní vůbec poprvé ve své historii na samostatném CD i s bonusy a v remasterované podobě také na LP.

„Wabi mi kdysi říkal, že chtěl hrát Beatles a bigbeat, ale zjistil, že na to nemá hlas. Pak už přišla Rosa a bylo to jasný,“ vzpomíná David Landštof, producent posledního alba zpěváka, který byl kdysi po mnoho let hlavním protagonistou festivalu Porta v dobách jeho největší slávy a který si splnil sen, když stál na pódiu s americkou ikonou country Krisem Kristoffersonem.

„Album vznikalo částečně u Wabiho na chatě, kam jsem vzal mixpult, magneťák, spoustu kafe a s Karlem Markytánem a Wabim jsme tak půlku věcí nachystali tam. Druhou část jsem pak aranžoval sám doma. Samozřejmě se pak ještě experimentovalo ve studiu Českého rozhlasu v Brně za velkého přispění zvukaře Karla Špalka a režiséra Aleše Podařila,“ říká o vzniku alba jeho producent Ivo Viktorín, spoluzakladatel skupiny AG Flek.