ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7782 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Brit Awards byli nejúspěšnější Tinie Tempah a Arcade Fire

0 Redakce 16.2.2011

V úterý večer byly na slavnostním ceremoniálu v londýnské O2 Areně rozděleny britské hudební ceny Brit Awards. Jednatřicátému ročníku dominovali raper Tinie Tempah a skupina Arcade Fire. Získali po dvou prvenstvích.

Dvaadvacetiletý Tinie Tempah měl čtyři nominace, z nichž nakonec uspěl v kategoriích Nejlepší britský singl a Nejlepší britský nováček. Umělec, který se narodil jako Patrick Chukwuemeka Okogwu, Jr, je na hudební scéně teprve šestý rok a na svém kontě má jen album Disc-Overy (2010).

Arcade Fire uspěli již  v neděli večer na Grammy, kde získali hlavní cenu za album roku. Z Brit Awards si odnesli prvenství v kategoriích Nejlepší mezinárodní album a Nejlepší mezinárodní skupina. Korunovali tak úspěšný loňský rok, v němž v srpnu vydali počin The Suburbs, za který získali mnoho pomyslných bodů i ve výročních hudebních anketách různých hudebních periodik.

Nejprestižnější cenu Brit Awards dostala v úterý londýnská folkrocková kapela Mumford and Sons, když zvítězila v kategorii Nejlepší britské album roku. Odměněna byla za nahrávku Sigh No More (2009).

V hudební části ceremoniálu se živě představili Take That, Adele, Rihanna, Mumford And Sons, Arcade Fire, Plan B, Tinie Tempah a Cee Lo Green a Paloma Faith.

Přehled cen

Nejlepší britský interpret: Plan B
Nejlepší britská interpretka: Laura Marling
Nejlepší britská skupina: Take That
Nejlepší britské album: Mumford and Sons (Sigh No More)
Nejlepší britský singl: Tinie Tempah (Pass Out)
Nejlepší britský nováček: Tinie Tempah
Nejlepší mezinárodní interpret: Cee Lo Green
Nejlepší mezinárodní interpretka: Rihanna  
Nejlepší mezinárodní nováček: Justin Bieber
Nejlepší mezinárodní album: Arcade Fire (The Suburbs)
Nejlepší mezinárodní skupina: Arcade Fire
Nejlepší britský producent: Markus Dravs
Critics’ Choice: Jessie J

JŠp