ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6028 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Na Blues Alive zahrají Cedric Burnside, Eric Bibb či Albert Castiglia

0 jsk 2.2.2024

Mezinárodní hudební festival Blues Alive, který je největší středoevropskou přehlídkou zaměřenou na blues a příbuzné žánry, oznamuje první potvrzená zahraniční jména letošního ročníku.

V Šumperku v listopadu zahrají například americký bubeník a kytarista, držitel Grammy a mnoha cen Blues Music Awards Cedric Burnside (na snímku), americký bluesový písničkář, držitel řady Blues Music Awards a tři nominací na Grammy Eric Bibb, brilantní kytarista z Miami a Bluesrockový umělec roku 2023 Albert Castiglia, významný americký zpěvák a rockový písničkář Chuck Prophet a řada dalších.

Osmadvacátý ročník festivalu proběhne letos od 14. do 16. listopadu opět v šumperském Domě kultury. Celkově program nabídne přes třicet účinkujících na třech pódiích a řadu dalších akcí po celém městě, jam sessiony, tematické odpoledne, projekci filmu nebo poslechové pořady. Více informací a předprodej vstupenek na www.bluesalive.cz.

„Z prvních letošních jmen máme velkou radost. Jde opět často o držitele cen Grammy nebo několikanásobné držitele Blues Music Awards, takže se návštěvníci mohou těšit na prvotřídní hudební zážitky. A je třeba dodat, že i velmi pestré, nejen čistě bluesové, ale překračující žánry směrem do alternativní country, rocku nebo rockabilly,” říká na úvod ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Tagy: