ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28929 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mysteriózní horor Men jde do kin

0 jsk 29.7.2022

Nejnovější režijní počin britského vizionáře Alexe Garlanda, mysteriózní horor Men, vstoupil do českých kin ve čtvrtek 28. července pod hlavičkou distribuční společnosti Aerofilms.

Příběh plný plíživého děsu sleduje mladou Harper, která odjíždí na dovolenou na malebný britský venkov, aby se vzpamatovala z nedávné tragické události. Okolní hvozdy ale neskrývají toužený odpočinek a čerstvá vdova se tak musí postavit svým nejniternějším strachům. Snímek se v předpremiéře představil již na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde rozproudil vášnivou diskuzi.

Hlavní role ztvárnili na Oscara nominovaná Jessie Buckley a oceňovaný britský herec Rory Kinnear, který si zde vyzkoušel více než desítku různých hereckých poloh. Filmový server Collider vyzdvihuje výkony obou představitelů a hovoří o výjimečném ztvárnění duševních muk a originálním ztvárněním děsu založeného na toxickém chování, které můžeme často vídat ve společnosti. Magazín Variety pak přirovnává film k raným počinům Davida Cronenberga, jehož „finále dalece překračuje cokoli, co mohli diváci v poslední době vidět.“

Alex Garland může být českým divákům známý především díky své dlouholeté scenáristické spolupráci s Dannym Boylem a své režijní prvotině Ex Machina, za jejíž scénář byl nominován na Cenu americké filmové a televizní akademie.

Tagy: ,