ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9018 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

My Name Is Music dnes na večírku zahraničních objevů

0 Redakce 9.9.2010

Hudební indie večírek jedinečných zahraničních objevů, který se uskuteční dnes večer v pražském klubu Meet Factory, dnes doprovodí zcela exkluzivně pražská kapela The Slots v jediném svém podzimním pražském vystoupení. Jinak uvidíte vynikající středoevropské interprety, kteří atakují mezinárodní scénu! Tentokrát i v Praze!

Indiepopové duo My Name Is Music pochází z Vídně, kde už platí za hvězdu indie scény. Minimalistická rocková show s tou nejlepší tradicí The White Stripes, Ting Tings, The Kills nebo Blood Red Shoes. Zcela bez komplexů a s výjimečnou přímočarostí strhávají publikum chytlavými songy. Na hudebním serveru Bandzone už strhli poprask, když se okamžitě po vstupu na českou scénu dostali na pozici doporučených interpretů a okamžitě získali stovky fanoušků. Na českém území poprvé koncertovali společně s domácí kapelou Goodfellas, která jejich vynikající koncertní set doporučuje: „Jedna kytara, jeden buben, jeden činel, plus dva hlasy. Groove jako v roce šedesát a sexy songy jako nikdy.“

Písničkáře Toma Lüneburgera a Bernarda Edera spojuje vazba k berlínské nezávislé scéně. Hudebně se řadí po bok linie geniálních singer-songwriters Nicka Drakea, Elliotta Smitha nebo José Gonzalese! Rakouský  Bernard Eder představí svůj nadcházející debut Tales from the East Side, kde se vyznává z lásky k mezinárodní hudební metropoli. Právě tam poslední dva roky skládal intenzivní folkové songy, které teď přináší v minimalistické produkci a jemném old-schoolovém kytarovém zvuku.

Stejně tak i Berlíňana Toma Lüneburgera charakterizuje silný hlas, vynikající autorské songy a zvuk jedné kytary. Zkušený interpret má za sebou několik desek s kapelou Myballoon, také několik koncertních tour po Evropě a Spojených státech. Teď se ale vypravuje na zcela novou hudební dráhu s debutovým sólovým albem Good Intensions. „K čertu se všemi dobrými úmysly! Nepotřebuju vědět, co bude zítra. Potřebuju jen kráčet kupředu se vztyčenou hlavou,“ charakterizuje dnes svůj přímočarý přístup jeden z předních berlínských písničkářů.

Večer zakončí skvělá  pražská indie-rocková kapela The Slots. Dva roky uplynulo od vydání vynikající desky Plastic Culture, která  vyniká hladkým a vyzrálým kytarovým zvukem. „Významně  lepší, než průměrná česká kytarová produkce. Akustika, indie, melancholie. Přívětivá, univerzální a vkusná,“ píše magazín Musicserver. Kapela kloubí syrové rockové polohy s tesknými baladami. Na Indie Night vystoupí v jediném exkluzivním pražském vystoupení tohoto podzimu!

tz