ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30167 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muzikál Robin Hood v Divadle Kalich přivítal stotisícího návštěvníka

0 Petr Hašek 2.11.2012

Muzikál Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Robin Hood v pražském Divadle Kalich přivítal svého 100.000. návštěvníka.

Autoři navíc převzali Zlatou desku za prodej nosičů s hudbou z představení. Muzikál Robin Hood se drží na repertoáru Divadla Kalich od září 2010, momentálně se na něm střídá s muzikály Pomáda, Osmý světadíl a Johanka z Arku a se 14 činoherními tituly.

V hlavních rolích slavnostní reprízy vystoupili mimio jiných Jan Kříž, Lucia Šoralová, Leona Machálková, Kamil Střihavka nebo Jiří Zonyga. V muzikálu znějí dvě desítky dvacet skladeb inspirovaných keltskou hudbou. Soukup využil i keltské nástroje jako například citeru, šalmaj nebo keltskou harfu.

Libreto a texty písní pocházejí z pera Gabriely Osvaldové. Režisérem a autorem choreografie muzikálu je Ján Ďurovčík. Příběh slavného zbojníka zavede diváky do temných lesů a studených hradů středověké Anglie. Nechybí v něm romantický příběh velké lásky, množství dramatických šermířských scén ani humorné okamžiky.

“Robin Hood nám dělá svými úspěchy radost. Navíc se mu daří také na mezinárodním poli. Licenci na jeho uvádění jsme prodali do všech německy mluvících zemí, k závěrečné dohodě spějí rovněž jednání s producenty z Jižní Koreji a Dánska,” sdělil ředitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Pražské Divadlo Kalich zahájilo svůj provoz 1. listopadu 1999. V letošní zprávě Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu vyhlášeno nejnavštěvovanější soukromou scénou v České republice za rok 2011, kdy zde zaregistrovali 156.016 návštěvníků. Během deseti měsíců odehraje Kalich na 320 představení, o víkendu většinou hraje dvakrát a ročně vyjede na 150 zájezdů.

rwi