ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14739 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muzikál Noc na Karlštejně se v létě znovu vrátí na hrad Karlštejn

0 Redakce 10.11.2016

Legendární muzikál Karla Svobody a Jiřího Štaidla Noc na Karlštejně se v létě 2017 znovu vrátí na hrad Karlštejn. Na základě letošního úspěchu bude uvedeno třináct představení od 30. června do 12. srpna 2017 ve stejném obsazení, s Hanou Holišovou a Danielem Bambasem v hlavních rolích.

Inscenace Václava Knopa byla letos uvedena na nádvoří hradu v souvislosti s oslavami 700. výročí narození Karla IV. a zaznamenala mimořádný zájem veřejnosti. „Všechna představení byla rychle vyprodána, a tak jsme se s panem kastelánem dohodli na pokračování v příštím roce,“ vysvětlil producent Janis Sidovský.

Sérii třinácti představení uzavře 12. srpna benefice pro Karlštejn, jejíž výtěžek bude věnován restaurování nástěnných maleb v Kostele Panny Marie v Mariánské věži hradu Karlštejn.

Obsazení je zachováno jako na premiéře – v roli Karla IV. se představí Daniel Bambas, císařovnu Elišku hraje Hana Holišová. Dále účinkují Jan Kříž (Vévoda bavorský), Pavel Vítek (Král cyperský), Regina Rázlová (Paní Ofka), Miloslav Mejzlík (Purkrabí), Václav Knop (Arcibiskup), Ivana Korolová (Alena) a Tomáš Smička (Pešek).