ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29674 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muzikál Johanka z Arku má novou představitelku titulní role

0 Richard Winter 30.1.2017

Zpěvačka a vyhledávaná muzikálová herečka Iva Marešová se stává novou představitelkou Jany z Arku ve slavném muzikálu Ondřeje Soukupa, Jiřího Hubače a Gabriely Osvaldové Johanka z Arku. Svou premiéru na jevišti pražského Divadla Kalich odehrála v sobotu 28. ledna.

Iva Marešová se tak přiřadí ke  dvěma současným představitelkám francouzské světice Báře Basikové a Lucii Soukupové (za svobodna Šoralové). Za bezmála sedmnáctiletou historii úspěšného muzikálu je Marešová v pořadí sedmou Johankou (Lucie Bílá, Bára Basiková, Martina Čechová, Iveta Bartošová, Lucia Soukupová, Radka Weidner – Špáňová).

„Roli Johanky beru jako nejúžasnější dárek k narozeninám, které mám 6. ledna. Mimochodem Jana z Arku se také narodila 6. ledna, přijde mi to jako moc hezké spojení,“ prozrazuje Iva Marešová. Muzikál měl premiéru v březnu 2000 v divadle Ta Fantastika, od září 2009 ho uvádí v novém nastudování Divadlo Kalich. Lucie Bílá získala za ztvárnění titulní role Cenu Thálie, Bára Basiková na toto ocenění byla nominována po obnovené premiéře a Lucia Soukupová se za svůj výkon v této roli ocitla v širších nominacích.

„Johanka z Arku pro mne znamená mnohé: moji nejkrásnější a nejtěžší divadelní roli, spolupráci s Jiřím Hubačem, Jozefem Bednárikem, Ondrou Soukupem a Gábinou Osvaldovou, spoustu krásných vzpomínek a zážitků, nádherné a silné představení. A také nominaci na Cenu Thálie,“ vypočítává Bára Basiková, jejíž jméno spojuje obě nastudování muzikálu.

„Ivu jsem mezi námi přivítala s nadšením a radostí! Kdysi jsem si ji vybrala jako alternaci své role v baletním představení Lucrezia Borgia a doporučila jsem ji režiséru a choreografovi Liboru Vaculíkovi, předala jsem jí svou roli Markéty v muzikálu Dáma s kaméliemi, když jsem před osmi lety otěhotněla. Není náhoda, že Iva také vloni převzala žezlo v mé domovské kapele Precedens, takže logicky jsem ji oslovila i na Janu z Arku a věděla jsem, že tvůrčí tým z ní bude nadšený. Iva je profík, zkušená, spolehlivá, přesná, velmi pečlivá, má nádherný hlas a je velmi půvabná, působí křehce a renesančně. Díky ní dostane tohle krásné představení nový rozměr,“ vysvětluje Bára Basiková.

Muzikál Johanka z Arku se na jeviště Divadla Kalich vrátí zase na přelomu března a dubna 2017.