ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14535 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muzikál Horečka sobotní noci se v prosinci 2016 rozloučí s Prahou

0 Richard Winter 13.6.2016

Na konci roku 2016 skončí práva k uvádění muzikálu Horečka sobotní noci v České republice. Muzikálovou legendu s hity Bee Gees u nás nastudovalo pražské Divadlo Kalich. Derniéra připadne konkrétně na neděli 18. prosince.

„Horečku bychom z repertoáru ještě určitě nestahovali, stále je to představení v plné síle. Ale i tak si nemůžeme stěžovat, původně jsme měli licenci na 100 repríz a následně nám byla s ohledem na neutuchající zájem diváků prodloužena, takže se budeme loučit později, než jsme původně měli. V období od září do prosince navýšíme herní termíny Horečky, aby se dostalo na každého, kdo se na ni chce vrátit, anebo ji konečně stihnout,“ vysvětluje producent a majitel Divadla Kalich Michal Kocourek.

Původní filmová Horečka sobotní noci s písněmi britské skupiny Bee Gees se stala fenoménem okamžitě po své premiéře v roce 1977, podařilo se jí odstartovat módu hudebních snímků pozdějších let. Díky jejímu obrovskému komerčnímu úspěchu se disco stalo novým životním stylem na obou březích Atlantiku a představitel hlavní role John Travolta hereckou hvězdou první velikosti. Album s hudbou z filmu – na pomezí rocku, popu a disca – vyvolalo přímo kulturní revoluci, je jedním z nejprodávanějších soundtracků všech dob, kapela Bee Gees za něj získala ceny Grammy a provždy se zařadila mezi velká jména světové hudební scény.

Přechod Horečky z filmového plátna na jeviště se chystal řadu let. Napjatě sledovaná premiéra divadelního muzikálu Horečka sobotní noci se uskutečnila 5. května 1998 v londýnském West Endu a opět způsobila senzaci. Inscenace byla nominována hned na tři Ceny Laurence Oliviera a rozjela se do světa. V roce 1999 se neméně úspěšně uvedla na newyorské Broadwayi, událostmi se staly rovněž její nastudování na dalších předních evropských i asijských scénách, stejně jako různá národní turné.

Divadlo Kalich uvádí Horečku sobotní noci od 30. září 2014 jako moderní taneční show v režii a choreografii Jána Ďurovčíka. Vlnu pochvalných kritik strhlo především precizní provedení náročných choreografií mladým hereckým souborem v čele s Janem Křížem a Přemyslem Pálkem v alternaci hlavní role Tonyho Manery. Nejbližší reprízy Horečky sobotní noci Divadlo Kalich odehraje 17. a 18. června.