ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15248 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muzikál Biograf láska vychází na albu

0 jsk 10.2.2023

Všech třiadvacet hitů devítinásobné Zlaté slavice Hany Zagorové, které znějí v muzikálu Divadla Kalich Biograf láska, se vešlo na album, na němž vystupuje kompletní obsazení.

Bylo natočeno živě během několika repríz muzikálu v prosinci 2022. Živé záznamy představení přitom nejsou na naší muzikálové scéně obvyklé.

„V případě tohoto titulu ovšem stálo za to udělat výjimku. Vzhledem k tomu, že každá repríza Biografu láska má úžasně vřelou atmosféru, jeviště i hlediště jsou nabité emocemi a všichni interpreti jsou prostě výborní, chtěli jsme takový zážitek dopřát také posluchačům CD, a tak jsme album natočili při představeních i s reakcemi diváků. Takže vás poslech nahrávky lehce přenese přímo do hlediště,“ vysvětlují producenti inscenace Michal Kocourek a Michal Běloušek.

Vzácným hostem v hledišti slavnostního představení byl operní pěvec Štefan Margita, který se zároveň stal společně se spisovatelkou Uljanou Donátovou a režisérem, hercem Janem Křížem kmotrem alba. Na jeviště mezi účinkující přišel v průběhu závěrečné děkovačky evidentně spokojený.

„Opravdu uctivě se před vámi klaním, zažil jsem teď něco, co člověk jen tak nezažije. Jste světoví. A já se těším na další představení, určitě se na Biograf láska vrátím. Je pro mě nádherné, jak si pohráváte s texty písní, na kterých Hance vždycky hodně záleželo. Každý z vás si z Hanky vzal něco trochu jiného a jako celek to bylo fenomenální. Omlouvám se, že jsem nebyl na premiéře, tu bych před těmi čtyřmi měsíci ještě nezvládl, ale dneska jsem si představení užíval s obrovskou radostí,“ řekl hercům a následně jako kmotr nad samotným albem pronesl: „Hani, moje zlato, prodej jim to cédéčko.“

Muzikál Biograf láska uvádějí od 16. září 2022 v Divadle Kalich producentské společnosti Hamlet Production a No.Art. Scénář k němu napsala Uljana Donátová, režisérem inscenace je Jan Kříž. Už od zahájení předprodeje na jaře 2022 je o muzikál mimořádný zájem. Představení jsou vyprodána na měsíce dopředu, divadlo již loni v prosinci otevřelo předprodej až do konce letošního kalendářního roku.