ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5058 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muži vyhledávají válečné dokumenty, láká Druhá světová válka v barvě

0 Richard Winter 24.10.2014

Letošní pětasedmdesáté výročí vypuknutí druhé světové války připomíná Česká televize také historickými a válečnými dokumenty, které se těší vysokému diváckému zájmu. K nejatraktivnějším titulům patří zejména unikátní dokumentární cyklus Druhá světová válka v barvě, který tento týden přilákal k obrazovkám 420.000 diváků. Muži přitom tvořili plné tři čtvrtiny publika.

“Dokumenty k druhé světové válce a válečné historii obecně jsou divácky velmi oblíbené. Česká televize se snaží vysílat ty nejzajímavější a nejkvalitnější projekty, které diváci oceňují nejen vysokou sledovaností, ale i spokojeností, jež je pro nás základním měřítkem úspěšnosti pořadu. Cyklus druhá světová válka v barvě dosahuje nadprůměrného hodnocení jak z hlediska originality pořadu tak i míry zaujetí,” konstatuje ředitel programu České televize Milan Fridrich.

Třináctidílný britský cyklus Druhá světová válka v barvě sleduje v průměru přes 360.000 diváků. Zatím poslední odvysílaný díl s názvem Sovětský válečný stroj přilákal k obrazovkám téměř 420.000 diváků. Mezi další oblíbené cykly patří také Poslední tajemství Třetí říše a Dukla – krev a mýtus, které si nenechalo ujít v průměru více než 280.000 dospělých diváků. Historické a válečné dokumenty jsou vyhledávané zejména mužskou částí publika.

Druhá světová válka v barvě se věnuje létům 1939 – 1945 a nabízí nejlepší sbírku vzácných a dosud nezveřejněných záběrů z druhé světové války v kolorované podobě. Díky využití moderní techniky a možností současné grafiky ukazuje atmosféru tehdejší doby nezvyklým způsobem. Posledních pět dílů (Operace Overlord, Kruh se uzavírá, Válka o ostrovy, Vítězství v Evropě a Vítězství v Tichomoří) uvede program ČT2 v obvyklém čase každé pondělí od 20:00.