ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13125 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muzeum města Prahy na síti

0 jsk 26.3.2020

Muzeum města Prahy muselo před 14 dny uzavřít brány svých expozic a výstav. Zůstává ale na síti a rádo by přispělo lidem v této nelehké době nabídkou svými online aktivitami, které stále rozšiřuje.

Návštěvníkům nabízí jednak soubor webových výstav, které byly vytvořené primárně pro online prezentaci. Zároveň ale i virtuální prohlídky výstav, které již proběhly v prostorách muzea a následně byly zpracovány do virtuální podoby. Nově má muzeum zařazeny výstavy, které by za normálních okolností byly nyní k vidění v hlavní budově muzea na Florenci a v Domě U Zlatého prstenu. Jedná se o výstavu Listopad 1989 v pražských ulicích a Muzeum města Prahy na Těšnově? v hlavní budově a výstavu Pro kamna ke Špačkovi v Domě U Zlatého prstenu.

Virtuální prohlídky, které pro Muzeum města Prahy realizovala společnost MUSOFT.CZ, jsou nejen časoprostorovým otiskem fyzických výstav, ale také zdrojem rozšiřujícího digitálního obsahu jako jsou fotografie, videa, textové informace a audiokomentáře. Virtuální prohlídky nemohou nahradit zážitek z fyzické návštěvy našeho muzea, ale díky rozsahu přidaného obsahu mohou být zajímavou alternativou, jak v dnešní nelehké době strávit volný čas.

Více najdete na muzeumprahy.cz