ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6451 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muzeum Lega v Praze čeká na půlmiliontého návštěvníka

0 jsk 18.6.2020

Pražské Muzeum Lega přivítá půlmiliontého návštěvníka na konci příštího týdne. Podle majitele a vášnivého sběratele Miloše Křečka se tak stane s největší pravděpodobností mezi 25. a 28. červnem.

„Bude to pro nás velká událost přivítat půlmiliontého návštěvníka našeho Muzea Lega, které vzniklo vlastně náhodou před deseti lety. Další shodou šťastných náhod je, že po dekádě fungování přichází host číslo 500 tisíc, jen pár týdnů poté, co nám bylo úředně stvrzeno, že naše soukromá sbírka Lega je oficiálně největší v České republice a s největší pravděpodobností i na světě, pokud se budeme orientovat podle údajů v Guinessově knize rekordů,“ říká Miloš Křeček.

Sbírku čítající přes 9 tisíc exponátů složených přibližně z 10 milionů kostiček ročně vidí v průměru na 80 tisíc návštěvníků. Je rozdělená do pěti expozic, z nichž nejstarší a první najdete v pobočce Muzea Lega na Národní třídě v Praze. Další jsou ve městech Jeseník, Špindlerův Mlýn, Poděbrady a Kutná Hora, kde je i zážitkový Hotel Muzea Lega.