ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12466 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Muse prý ukradli nápad na sci-fi operu

0 Petr Hašek 12.9.2012

Britská rocková kapela Muse a její vydavatelství Warner Music čelí žalobě ze strany jistého Charlese Bolfrasse. Ten tvrdí, že skupina mu ukradla nápad na rockovou sci-fi operu Exogenesis a žádá vysoké odškodné.

Bolfrass podal žalobu v New Yorku. V dokumentech, které soudu dodal, tvrdí, že v roce 2005 kontaktoval členy Muse a ještě několik dalších kapel s nápadem vytvořit společně rockovou sci-fi operu.

Muse jeho nápad tehdy odmítli, později však podle něho použili jeho původní nápady ve svých skladbách Exogenesis: Symphony Part 1 (Overture), Exogenesis: Symphony Part 2 (Cross-Pollination) a Exogenesis: Symphony Part 3 (Redemption), které jsou na pátém studiovém albu formace nazvaném The Resistance (2009).

Členy britské trojice obvinil i z toho, že obal zmíněného alba ukradli ze storyboardu jeho opery. Žádá od kapely a představitelů Warner Music, kteří album The Resistance vydali, odškodné ve výši 3,5 milionu dolarů. Muse ani Warner Music se zatím k celé věci nevyjádřili. 1. října vyjde nové album kapely nazvané The 2nd Law.

JŠp