ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7278 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mumford & Sons nebudou hrát na festivalu, kde se sexuálně obtěžovalo

0 jsk 12.7.2016

Britská folk-rocková kapela Mumford & Sons oznámila bojkot švédského festivalu Bravalla. Pro tento krok se rozhodla poté, co 17 žen nahlásilo policii, že je na události, která se konala během víkendu, sexuálně obtěžovali. Členové kapely prostřednictvím Facebooku prohlásili, že je tyto zprávy zděsily.

„Festivaly jsou oslavou hudby a lidí, místo, kde se můžete nechat unést a cítit se při tom bezpečně. Z těchto odporných zpráv jsme zklamáni,“ napsali hudebníci, kteří byli jedněmi z hlavních hvězd festivalu. „Na tomto festivalu už nebudeme znovu hrát, dokud nebudeme mít od policie a organizátorů záruky, že dělají vše, aby zamezili tomu, co vypadá jako nechutně vysoká míra vykazovaného sexuálního násilí.“

Policie ve městě Norrköping, v němž se festival konal, vyšetřuje v současnosti pět obvinění ze znásilnění a 12 případů sexuálního obtěžování. Švédské policii přitom lidé oznámili další případy sexuálního násilí na festivalu Putte i Parken, který se konal od 30. června do 2. července v Karlstadtu. Podle policejního inspektora Leifa Nyströma bylo hlášeno 32 útoků chlapců a mladých mužů, přičemž nejmladší oběti bylo 12 let. Vyšetřovatelé již identifikovali sedm osob, které chtějí vyslechnout.