ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29461 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Multikina CineStar od 12. září představí divákům Hořící keř

0 Richard Winter 3.9.2013

Sestříhanou filmovou verzi projektu Hořící keř od 12. září představí divákům po omezenou dobu multikina CineStar. Drama polské režisérky Agnieszky Hollandové mapující klíčové údobí tuzemských novodobých dějin po 21. srpnu 1968 bude mít v nové verzi stopáž 206 minut.

Téměř čtyřhodinovou minisérii Hořící keř na jaře v 15 evropských zemích odvysílala placená televize HBO, která ji produkovala. Třídílné drama věnované odkazu Jana Palacha bylo na plátně poprvé představeno divákům na filmovém festivalu v Karlových Varech na dvou zcela vyprodaných projekcích.

Příběh o počátcích normalizace v posrpnovém Československu měl na filmovém kanálu HBO premiéru v lednu letošního roku a zaznamenal mimořádný ohlas u diváků i filmové kritiky. Jeho protagonista Ivan Trojan byl letos v červnu oceněn Zlatou nymfou na Mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu.

Téměř čtyřhodinovou minisérii Hořící keř na jaře v 15 evropských zemích odvysílala placená televize HBO, která ji produkovala. Původní minisérie, která byla zatím uvedena na všech filmových kanálech HBO v Evropě, dále pokračuje v úspěšném festivalovém tažení.

Po festivalech v Rotterdamu, Sydney a v Karlových Varech se stěhuje na americký kontinent, kde bude v září za účasti režisérky uvedena na mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, na prestižním festivalu v coloradském Telluride, kam jej doprovodí i představitelka hlavní role Táňa Pauhofová, na festivalech v New Yorku a ve Vancouveru. Celkem se letos Hořící keř zúčastní více než dvacítky velkých filmových festivalů.