ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4879 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mrazivá hororová novinka Cizinci bude v kinech v květnu

0 jsk 12.4.2024

Finský režisér Renny Harlin, který má na svém kontě filmy Smrtonosná past 2, Cliffhanger, Exorcista: Počátek, Noční můra z Elm Street: Vládce snů a desítky dalších, natočil trilogii Cizinci.

Děsuplná novinka s potenciálem hororového hitu vznikala vloni létě a na podzim na Slovensku. Cizinci: Kapitola 1 vstoupí do českých kin 16. května.

Hrůzostrašné drama začíná ve chvíli, kdy se mladému páru (Madelaine Petschová a Froy Gutierrez) při jejich cestě napříč zemí za začátkem společného života porouchá auto a oni jsou nuceni strávit noc v chatě na odlehlém místě uprostřed lesa. Tam je bez varování napadnou tři maskovaní cizinci, kteří útočí bez slitování a zdánlivě bez motivu…

Tvůrci v čele s režisérem Renny Harlinem vycházeli z filmu Oni (2008) inspirovaného skutečným příběhem, kdy se hlavní hrdinka stane obětí bez zjevného důvodu, pravděpodobně proto, že byla v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Jak se s tím vyrovná, kdo jsou maskovaní neznámí a jaké jsou jejich pohnutky k násilí?

Práce na filmu Cizinci trvaly tři měsíce. Hotový je komplet celý film, ovšem jak naznačuje podtitul Cizinci: Kapitola 1, do kin půjde postupně ve třech kapitolách. Natáčelo se v lesích Malých Karpat, v Bratislavě a okolí a také v logistickém parku P3 v obci Lozorno. Americká produkce v komparzu a na nejrůznějších technických i uměleckých pozicích ve filmovém štábu zaměstnala více než sto padesát Slováků.

Tagy: ,