ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6527 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mr. Kriss vystavuje své ilustrace v Café Nona

0 jsk 27.2.2023

Kristián Mensa, který je znám jako Mr.Kriss, je skvělý tanečník. Je vítězem ročníku 2019 Red Bull Dance Your Style, Česká republika.

Magazínem Huffington Post byl zařazen do žebříčku 20 under 20 mezi dvacet nejnadanějších inovátorů mladé generace z celého světa. V neposlední řadě je také talentovaným ilustrátorem. Jeho vizuální umění na instagramu obdivuje skoro sto tisíc sledujících. V prostorách pražského Café Nona na Nové scéně má nyní svou první výstavu s názvem In Our Hands.

Součástí expozice, kterou lze vidět až do 18. března, je dvacet ilustrací, jež vznikly na základě audiovizuálního díla, v němž Mensa propojuje pohyby těla s kresbami, které silným, ale velmi jemným způsobem reflektují současný svět a jeho krásy skrze přírodu i zkázu, kterou za sebou na planetě Zemi zanechává člověk.

„Ve své výtvarné práci často používám každodenní objekty, které jsou nedílnou součástí našeho života, ale často je přehlížíme. I naše tělo je jakýsi výtvarný objekt a zaslouží si pozornost. Nejvíce mě asi fascinují ruce, protože jsou vždy po ruce a nabízí nekonečnou možnost kreativního vyjádření,“ vysvětluje Mr. Kriss.