ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5077 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Motörhead jako vždycky

0 Redakce 15.12.2010

Legendární britská metalová skupina Motörhead momentálně vydává nové album. Deska se jmenuje The World Is Yours… a kapela se na ní nezpronevěřila své pověsti.

Motörhead jsou často označováni jako průkopníci speed či thrash metalu. Jeho zvuk definovali na konci sedmdesátých let, kdy přišli s kombinací tradičního metalu s rychlým a syrovým punk rockem. Od té doby na svém stylu nic nezměnili, dodnes se drží metalové estetiky i divokých kytarových riffů.

Obvyklou pekelnou jízdu předvádějí i na čerstvém albu The World Is Yours, kterým navíc symbolicky oslavují pětatřicáté výročí svého vzniku. Zároveň navazují na biografickou knihu a filmový dokument o zpěvákovi Lemmym Kilmisterovi, které se objevily loni a zachycují velmi pestrý život jednoho z největších konzumentů drog a alkoholu v hudební historii vůbec.

Vydání alba The World Is Yours avizoval singl Get Back In Line. Kapela zároveň znovu nahrála slavnou skladbu Ace Of Spades a novou verzi poskytla na internetu volně ke stažení. Píseň také aktuálně posloužila výrobci piva Kronenbourg, který ji použil v televizní reklamě.

tz