ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7472 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Motorband hlásí novou sestavu a chystá se oslavit 30 let od svého vzniku

0 Richard Winter 30.10.2015

V legendární hard & heavy skupině Motorband, ve které kdysi odstartoval svoji kariéru Kamil Střihavka, nastalo v uplynulých týdnech malé personální zemětřesení. Z dosavadní sestavy zbyl jen baskytarista Karel Adam a samozřejmě kapelník a kytarista Libor „Máča“ Matejčik. Konkurz na nového druhého kytaristu vyhrál Jan „Hans“ Jiříček (ex-Titanic) a vzápětí došlo k ještě daleko zásadnější změně: zpěváka Pepu Šutaru nahradil talentovaný Luděk Struhař.

Mladý vokalista v minulosti nazpíval kritikou ceněné album Ultimate Thule slovenské skupiny Vindex. Jde o všestranného muzikanta, který je zároveň i schopný bubeník – hrál například v doprovodném bandu Gabriely Gunčíkové. Sama skupina avizuje, že nehledala cíleně nového zpěváka. Byla to prý náhoda, když Liborovi s Karlem někdo doporučil si Luďka poslechnout a vyzkoušet. „Neangažovat takového zpěváka? To se nedalo,“ lakonicky prohlašuje Karel Adam a Máča dodává: „Pětadvacet let jsem čekal, až se objeví zpěvák, který dokáže nahradit Kamila Střihavku. Dočkal jsem se! A troufám si říct, že Luděk ho i předčí.“

A aby nebylo těch změn dost, skupina přijala na post bubeníka zkušeného Josefa Cigánka, který už s Motorbandem odehrál letní sezónu coby záskok za Klaudia Kryšpína. „Klaudův zdravotní stav byl hlavní příčinou této změny. Vše proběhlo, stejně jako s Pepou Šutarou, po vzájemné dohodě a v přátelském duchu. Přejeme Klaudovi, aby se co nejdříve zbavil vleklých potíží s ramenem a zády, a oběma přejeme vše nej v další práci,“ hlásí obrozený soubor.

V říjnu Motorband natočil promo maxisingl se třemi zbrusu novými skladbami a pomalu začíná připravovat speciální CD u příležitosti 30. výročí založení, které kapela oslaví v roce 2016.

Tagy: