ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9023 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Morricone získal Zlatý glóbus za hudbu nahranou s ČNSO

0 Richard Winter 12.1.2016

Hudba Ennia Morriconeho k filmu Quentina Tarantina Osm hrozných, kterou nahrál Český národní symfonických orchestr (ČNSO), získala Zlatý glóbus Skladatel Ennio Morricone obdržel svůj již třetí Zlatý glóbus za hudbu k filmu Osm hrozných, kterou nahrál v Praze s ČNSO. Ocenění na ceremoniálu 73. Golden Globes v Los Angeles jménem Morriconeho převzal režisér snímku, Quentin Tarantino.

“Je to můj nejoblíbenější skladatel. A když říkám oblíbený, nemyslím tím zdejší skladatele filmové hudby, ale Mozarta nebo Beethovena,” uvedl Tarantino v děkovné řeči.

Hudbu, která už získala cenu newyorských filmových kritiků a je nominována na cenu Britské filmové akademie BAFTA, nahrál italský skladatel loni v létě v Praze. Nahrávání se v hostivařských studiích CNSO osobně účastnil také Quentin Tarantino. Oba pak navštívili závěrečný koncert festivalu Prague Proms, kde zazněly i Morriconeho skladby. V prosinci pak CNSO s Morriconem nahrával znovu přímo v londýnských studiích Abbey Road, tentokrát verzi pro vinylové vydání soundtracku Osmi hrozných. Dvouminutové sólo na trubku na nahrávce oceněné Zlatým glóbem hraje Jan Hassenöhrl, šéf Českého národního symfonického orchestru.

“Je to prostě výborný orchestr,” vysvětlil držitel čestného Oscara Morricone, proč si vybral ke spolupráci české muzikanty. “Hrají bravurně, jak sólisté, tak celý orchestr. Imponuje mi celková úroveň hudebníků, tím myslím nejen jejich vzdělání, ale i přístup a vychování. Jsou slušní, zdvořilí a vstřícní,” nešetřil chválou v rozhovoru k nadcházejícímu světovému turné 60 let v hudbě, které startuje v pátek 15. února v Praze.