ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9485 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mordparta z Případu pro exorcistu se vrací. Viktor Tauš začal natáčet Modré stíny

0 Richard Winter 30.6.2015

Režisér Viktor Tauš začal natáčet volné pokračování Případu pro exorcistu z televizní série Detektivové od nejsvětější trojice, jejíž první část Česká televize odvysílala letos na jaře. Nová třídílná minisérie Modré stíny vychází opět z předlohy spisovatele Michala Sýkory a na obrazovky se v ní vrátí parta detektivů v čele s Klárou Melíškovou, Stanislavem Majerem, Miroslavem Krobotem a Terezou Voříškovou.

“Vyšetřovatelé se tentokrát dostanou k případu zastřeleného docenta. Poté, co se jeho mrtvola najde v jeho vlastní pracovně, budou řešit to, zda vražda souvisí s dlouhodobou snahou oběti o odvolání univerzitního kvestora kvůli podivným machinacím při rekonstrukci historické univerzitní budovy,” prozrazuje kreativní producent Jan Štern, v jehož tvůrčí producentské skupině Modré stíny vznikají.

“Případ pro exorcistu nám ukázal, že původní tuzemské detektivky, které vznikají na základě žánrově propracovaných předloh, navíc s prvky černého humoru, je směr, který dokážeme kvalitně rozvíjet. Na pokračování v podobě Modrých stínů, režírovaných Viktorem Taušem, naváže závěrečná trilogie Pět mrtvých psů, jejíž natáčení se právě v této době připravuje,” dodává Jan Štern.

„Detektivové od Nejsvětější Trojice Michala Sýkory a Petra Jarchovského jsou výjimeční tím, že každý jejich příběh je vyprávěn na platformě trochu jiného žánru. Případ pro Exorcistu byl žánrově detektivkou, kde se hrdinové v každém díle zabývali jedním podezřelým a postupně tak směřovali k odhalení skutečného vraha. Modré Stíny jsou více thrillerem, protože napětí nevychází jen z toho, kdo je vrah, ale především z nemožnosti jeho usvědčení. Detektivové tu jsou postaveni před možná silnějšího protihráče, než jsou oni sami,“ říká režisér Viktor Tauš a doplňuje: “Modré Stíny jsou mojí první konfrontací s žánrem thrilleru i formátem televizní minisérie. Rád se takovým výzvám vystavuji, protože je pro mne důležité pracovat s energií vlastní radosti z objevování. Jsem zvědavý, jestli v téhle zkoušce obstojím, protože v žánru detektivní minisérie je v současnosti kvalitní konkurence největší.”

Modré stíny se budou natáčet až do první půlky srpna, a to v Praze, Černošicích a Olomouci, ve které se děj knižních předloh odehrává. První minisérii, Případ pro exorcistu, sledovalo na obrazovskách České televize v průměru 1,37 milionu diváků.

(Foto: Česká televize/Pavla Černá)