ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28453 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Monoskop představuje osmdesátkovou romanci ve videoklipu Spojení

0 jsk 16.6.2020

Až k podlaze stiskla pražská kapela Monoskop plyn kultovního Saaba a přiváží posluchačům osmdesátkový retropop, pro který by označení lovesong mohlo být až příliš cudné. Podle zpěvačky Petry Horváthové je singl Spojení o „sblížení, třeba i náhodném, napětí, touze a hrách. O tom, o čem se při setkání nemusí mluvit, ale cítíte to od prvního okamžiku.”

Píseň vznikala pro kapelu netradičně pouze ve spolupráci Horváthové s baskytaristou Ondřejem Dvořákem. „Člověku se líp nad písničkou hádá, když u toho nejsou další svědci” směje se sympatická černovláska a pokračuje: „ale v podstatě jsme se u toho hodně bavili a snažili jsme udržet v písničce nadhled a atmosféru mejdanu”. Dvořák k tomu dodává: „Hodně jsme si hráli s retro stylizací – synťákový arpeggia, automatickej bubeník, poschovávaný samply z kultovních eighties pecek. Nějak nám to retro sedlo k atmosféře, kterou jsme chtěli sdělit“. Kapela Monoskop ale nezapře ani svůj klasický zvuk a písní na chvíli problesknou pro ni typické zasněné plochy nebo nástroje jako zvonkohra či housle.

Klip k singlu natočil režisér a výtvarník Prokop Wilhelm, který je dlouholetým spojencem kapely. K natočení klipu ho vyzval baskytarista Ondřej. „Vždycky jsem chtěl klip s autem. Mám pod kůží vrytý jízdy noční Prahou, když jedu ze zkoušky a hlavou mi duní to, co jsme skládali. A Prokopa jsem na ty auta ulovil. Nakonec se to ale trochu zvrhlo a ta písnička klip  převálcovala do úplně jinýho vyznění”. Scénu pro klip vytváří kultovní Saab 900 Aero a hlavních rolí se společně s Horváthovou ujali její kolegové herci Václav Jílek, Jiřina Anna Daňhelová a Štěpán Dostal. Jaký večírek v autě rozjeli, už uvidíte sami.