ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10457 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

MOFFOM: Nesmrtelní Joy Division ve Světozoru

0 Redakce 18.10.2008

Není to tak dávno, co se na filmová plátna dostal životopisný snímek Control o k záhubě odsouzeném zpěváku skupiny Joy Division Ianu Curtisovi.

Režisér Grant Gree zašel ještě dál a na filmový pás dostal  definitivní biografii této  legendární britské postpunkové kapely. Jeho dokument rozšiřuje úhel pohledu na celou kapelu a na město, které ji zplodilo – postindustriální anglickou metropoli zvanou Manchester. Uvidíme řadu nikdy nezveřejněných koncertních záběrů, nově objevené zvukové nahrávky a bezprecedentní účast tří zbývajících členů kapely.

Definitivní příběh legendárních Joy Division zachycuje vzrušující vzestup kapely, tragédii jejího konce, i její trvalou a zásadní  hudební stopu.

Grant Gee  je v podstatě učitelem zeměpisu a vlastní dvě manšestrové bundy, ale jinak je taky  majitelem  nominací na cenu Grammy za   dokumentární film z roku 1998 o rockové skupině Radiohead, Meeting People is Easy.

Poslední jeho prací je natáčení snímku Scott Walker: 30 Century Man, kterého se účastnil jako hlavní kameraman a střihač (režiséra Stephena Kijaka).  Premiéru měl na londýnském filmovém festivalu v roce 2006.  


Joy Division
Originální název: Joy Division
Sekce: MOFFOM DOCS

18.10. Světozor, Velký sál    21:45
20.10. Světozor, Velký sál    17:15