ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8526 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Modrý album Mira Žbirky vyjde v reedici

0 Redakce 29.9.2021

Modrý album, nejprodávanější deska Mira Žbirky od začátku milénia, vzniklo v roce 2001. Dvacet let poté, 1. října 2021, Universal vydá jeho reedici na dvou CD s výpravným bookletem a vinyl s novým zvukem.

První CD obsahuje původní sestavu písní alba s remasterovaným zvukem z Abbey Road studia v Londýně. Na druhém bonusovém budou živé verze a mixy vybraných písní, jako například Milionkrát, Len zatvor oči (v live i americké verzi), Mám rád, Sněhulák a další. Křest alba následuje 21. října na Žbirkově koncertě v Lucerna Music Baru v Praze.

Vznik multiplatinové desky Modrý album zmapoval režisér Šimon Šafránek v dokumentárním filmu Modrý album – The Making Of. Natáčel se v produkci České televize, za kamerou stál Martin Žiaran. Online premiéra na Žbirkově YouTube kanálu je ohlášena na 3. října v 19 hodin.

Žbirka je čerstvým držitelem ocenění za druhé místo v kategorii Zpěvák v hudební anketě Žebřík 2020, pro které si přijel na slavnostní ceremoniál 3. září do Depo2015 v Plzni. Filmový portrét nazvaný Meky režiséra Šimona Šafránka byl navíc vyhlášen Filmem roku 2020. Úspěchu na Žebříku v srpnu předcházela Cena festivalu Soundtrack za celoživotní přínos, kterou Žbirka převzal během svého koncertu na Festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady.

„Největší cenou pro mě byla možnost konečně zase hrát před živými diváky. To je opravdu velká radost,“ reagoval Meky.

A s diváky, tentokrát prostřednictvím televizní obrazovky, se Žbirka opět pravidelně setkává také v oblíbené hudební talk show Doupě. Nová řada je k vidění od 12. září na ČT Art.