ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16731 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Moba chystá novinky od Robothama, Meyera, Parsonse Nessera a dalších

0 jsk 5.1.2021

Nakladatelství Moba představilo nejvýznamnější tituly první poloviny roku 2021. Těšit se lze na novou sérii s forenzním psychologem Cyrusem Havenem z pera Michaela Robothama (na snímku), kterou v lednu otevře psychologický thriller Hodná a zlobivá holka, i detektivku spisovatelky Nadi Horákové s názvem Falešná kočička.

Únor bude bohatý na knihy světových autorů, kteří už osobně zavítali i za českými čtenáři. Po dlouhém čekání vyjde nový příběh detektiva Bennyho Griessela Poslední lov od jihoafrického spisovatele Deona Meyera. S britským autorem Tonym Parsonsem se vypravíme do Londýna, kde Max Wolfe v příběhu Posedlost bude vyšetřovat únos milenky jednoho z nejmocnějších gangsterů. Vlastimil Vondruška přijde s již sedmadvacátým pokračováním dobrodružství Oldřicha z Chlumu Spiknutí oběšenců.

Pro měsíc knihy připravujeme další napínavý příběh Lindy Castillo z prostředí amišů Labyrint tajností, pravou severskou krimi Arnaldura Indridasona Čtvrť stínů, která nás zavede do Reykjavíku, s Beate Maxian zavítáme do Vídně, abychom odhalili pachatele Vraždy v Schönbrunnu a na romantické duše čeká vyprávění Niny George pod názvem Světla jihu.

V dubnu završí Vlastimil Vondruška vyprávění o osudech rodu Heřmanů v závěrečném dílu tetralogie Křišťálový klíč – Hejnické pastorále. S jedinečným německým spisovatelem Volkerem Kutscherem, jehož knihy jsou předlohou televizního seriálu Babylon Berlin, se v detektivním románu Olympia s Gereonem Rathem vypravíme do letního Berlína roku 1936. Román Suzanne Kelman Výhled na střechy bude vyprávět příběh lásky, naděje i zrady z roku 1941, kdy nacisté obsazují Amsterdam. Vyjde i pokračování vyprávění Františka Niedla o inspektoru Timothym Prévitovi pod názvem Inspektor s velkým mozkem.

V květnu se dočkají všichni příznivci Gwen Proctorové, vyjde volné pokračování jejího příběhu spisovatelky Rachel Caine Pod hladinou, ikona severské krimi Håkan Nesser napsal napínavý příběh s inspektorem Barbarottim Řeznice z Malé Barmy a do světa fantasy zavede P. M. Freestone s knihou Vůně Aramtesche – Koruna kouře.

Tagy: ,