ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 18268 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mňága a Žďorp: Ochutnávka z nového DVD On Stage exkluzivně na Play.cz

0 Redakce 11.10.2010

Přesně  za týden vydává valašskomeziříčská  kapela Mňága a Žďorp svůj historicky první  živák. 2DVD příznačně nazvané  On Stage nabídne vedle dvouhodinového záznamu z pražského Lucerna Music Baru i kultovní film Petra Zelenky Mňága – Happy End a všech sedmadvacet videoklipů, které skupina natočila. Svůj nový počin představí veselí realisté z Valmezu exkluzivně už ve středu 13. října prostřednictvím portálu Play.cz.

 

Dlouhých třiadvacet let po své koncertní premiéře na Valašském špalíčku vydává Mňága a Žďorp první živé DVD. Postprodukce materiálu trvala půl roku, a co víc, kapela se rozhodla poprvé jednat na vlastní pěst. „Mňága a Žďorp – On Stage je pilotním počinem našeho vydavatelství, které jsme pojmenovali Surikata Records. Hlavní důvod, proč jsme volili tuto cestu, je kvalita. Nechtěli jsme natáčet v produkci EMI na tři kamery… Jde o náš první živák a došlo nám, že pokud ho chceme mít pořádný, musíme se o to postarat sami. Nakonec jsme použili devět kamer, z toho dvě statické – výsledek je luxusní a jsme spokojeni,“ přibližuje pozadí vzniku frontman Petr Fiala.

Prvním singlem z desky je „hit z ryzího zlata“ Nejlíp jim bylo… Patnáct let starý song vznikl na ose Mňága – Král. Ivan Král. Petr Fiala k písničce dodává: „Napsal jsem ji na hotelu Moskva ve Zlíně. Měsíc jsem tam bydlel, když jsem v roce 1995 produkoval samolet valašskomeziříčských a rožnovských kapel, který se jmenuje Veselý hřbitov. Udělal jsem si v pokoji malé studio – tehdy čtyřstopý kazeťák, mikrofon, pár nástrojů včetně základní bicí soupravy… A když jsem kolem desáté dorazil na hotel, dal jsem si v přízemí v restauraci pár káv, pár panáků, pár cigaret a pozoroval jsem chvíli cvrkot v hotelové hale – cizince, lehké děvy, tvrdé hochy, obchodní cestující na cestách, bezďáky venku za sklem zkoumající odpadkové koše… a pak jsem šel na pokoj, psal a nahrával.

Právě  píseň Nejlíp jim bylo bude jako ochutnávka z 2DVD On Stage od středy 13. do pátku 22. října ke shlédnutí na portálu Play.cz. V pondělí 18. září navíc na Facebooku vypukne týden s Mňágou během kterého budou moci návštěvníci vyhrát nová DVDčka, CDčka, placky, pakáty, LPčka, trička a spol. Bližší informace k soutěžím a seznam cen uveřejníme ve středu.