ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4975 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mlýn Roberta Hloze vyhrál Noc filmových nadějí

0 Redakce 22.7.2011

Vítězem soutěže Noc filmových nadějí, jejíž sedmý ročník pro mladé filmaře uspořádala televize Nova, se stal snímek Mlýn Roberta Hloze ze zlínské univerzity Tomáše Bati.
Od odborné poroty vedle ceny navíc získal 100.000 korun na další tvorbu. Cenu diváků dostal film Božena od Davida Vignera ze střední fotografické, filmové a televizní školy Skalsko.

Přehlídku studentských filmů mohli diváci sledovat na obrazovkách Novy v noci z 24. na 25. června. Zároveň se tři desítky hraných i animovaných filmů a videoklipů promítaly na večírku na Občanské plovárně v Praze. Tvorbu mladých filmařů hodnotili spolu s šéfem poroty režisérem Jiřím Menzlem autorka úspěšného projektu Novy Soukromé pasti Tereza Kopáčová, producent a střihač Adam Dvořák, hudební skladatel Tadeáš Věrčák, filmový architekt Michael Klang a režisér Jiří Vejdělek.

Jako druhý nejlepší snímek letošního ročníku vybrala porota animovaný film Graffitiger Libora Pixy z pražské FAMU, jeho spolužák Jan Březina skončil se svým Třináctým týdnem na třetím místě. Zvláštní cenu odborné poroty a režisérské křeslo získal snímek O bumbálkovi od Mikuláše Krutského z pražské střední průmyslové školy sdělovací techniky.

Divácky druhým nejúspěšnějším filmem bylo Neříkej hop od Jiřího Sádka z písecké akademie Miroslava Ondříčka. Třetí místo v této kategorii také putovalo do Písku, a to k Markovi Nikodýmovi za snímek Co bylo, to není.

Cílem soutěže Noc filmových nadějí je zmapovat snímky natočené v uplynulém roce na filmových školách v Česku a dát studentům možnost porovnat svou tvorbu s prací ostatních.

rwi