ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6720 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mladí ladí dětem představí interaktivní koncerty Timbalooloo

0 jsk 12.1.2024

Klarinetista, vynikající jazzman a spoludržitel Ceny Grammy Oran Etkin se v březnu a dubnu vydá opět do Česka se sérií interaktivních koncertů pro děti od 3 do 10 let, v nichž propojuje radost z hudby se vzděláváním.

Etkin je zakladatelem hudební metody Timbalooloo, která nestaví na známých dětských písních, ale využívá například jazzové skladby Herbieho Hancocka, ale i africkou, brazilskou nebo indonéskou hudbu.

První odpolední koncert 10. Timbalooloo tour se uskuteční 27. března v Praze v prostoru kulturní křižovatky Vzlet od 17 hodin. Dále se můžete těšit na koncerty v Ostravě 2. dubna a v Litvínově 9. dubna. Orana Etkina čeká kromě koncertní tour také workshop metody Timbalooloo určený primárně pedagogům a lektorům hudby pracujícími s dětmi ve věku od 3 do 10 let.

Metoda Timbalooloo je originální tím, že se dětem nehrají žádné známé dětské písně, ale představuje například jazzové skladby, africkou, brazilskou nebo indonéskou hudbu v takovém podání, v němž se s nimi děti lehce sžijí. Učí se tak nejen poznávat hudbu, ale i kulturu dalších zemí či jejich tradiční nástroje a hudební osobnosti. To vše objevují skrze příběhy a hru s emocemi, rytmikou i melodií.

S metodou slaví Oran Etkin úspěchy nejen v USA, kde si ji oblíbily i děti hollywoodských hvězd, ale i v řadě dalších zemí. Timbalooloo se navíc díky našim lektorům osobně vyškolených Oranem Etkinem daří aplikovat v čím dál větším množství českých škol v rámci projektové výuky Timbalooloo do škol.