ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14728 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mladí herci připravují muzikál o Evě Olmerové

0 Richard Winter 9.8.2013

Muzikál s názvem Nezemřela jsem pojednávající o životě Evy Olmerové připravují mladí herci z divadelní společnost NaDřeň production. Premiéra se uskuteční 7. září v pražském Divadle v Dlouhé. Životopisné dílo o osobité jazzové zpěvačce a šansoniérce vzniká v roce, kdy od její smrti 10. srpna uplyne 20 let.

V hlavní roli se objeví autorka projektu šestadvacetiletá Zuzana Offenbartl Dovalová, kterou bude alternovat čtyřiadvacetiletá Markéta Bednářová. “Olmerovou jsme nezažily, ale myslím, že Evě rozumím a někdy bych se chovala stejně. V generačním rozdílu proto nevidím problém,” uvedla Offenbartl Dovalová.

V dalších rolích za doprovodu živé kapely budou hrát a zpívat Tomáš Trapl, Tomáš Savka, Ondřej Ruml (na snímku), Ivana Jirešová, Petr Kutheil, Filip Kotek nebo Leona Černá. Celkem se představí 22 herců a 14 hudebníků, vytvořeno bylo 40 dobových kostýmů. Podle producenta Petra Janečka je v plánu 30 představení, další však v případě zájmu publika mohou přidat.

Děj je průřezem celým složitým životem Olmerové, připomene její složité vztahy s muži i problémy s komunistickým režimem, jehož představitelé ji znepříjemňovali uměleckou kariéru i soukromý život.

Eva Olmerová (1934-1993) už ve svých školních letech vystupovala s orchestrem Arnošta Kavky a Pražským dixielandem. V roce 1957 se stala zpěvačkou z povolání. Po pětileté pouti po kavárnách a nočních barech získala v roce 1962 angažmá v Divadle Semafor. O sedm let později zazářila na pražském jazzovém festivalu, avšak režim ji pronásledoval. Mohla zpívat jen mimo Prahu.