ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8952 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Miroslav Kemel vydává ve stejný den album i knihu kreslených vtipů

0 jsk 8.10.2021

Miroslav Kemel je muž dvou tváří a dvou kariér. Svými originálními kreslenými vtipy zásobuje od roku 1991 denně české deníky (postupně Lidové noviny, Hospodářské noviny, MF Dnes a od roku 2014 Právo), doprovází jimi též články, sloupky a komentáře v nejrůznějších magazínech.

Také hudebníkem je Kemel již od mládí, ač první album vydal až v roce 2011. Kemel – hudebník je však člověkem spíše introvertním, nevtíravým, poetickým a zahloubaným, humor známý z vtipů byste v jeho písních hledali marně. Však obě své činnosti striktně odděluje, jako hudebník používá hovorovou variantu svého křestního jména a na facebooku má dva samostatné profily.

Dne 15. října se však výsledky práce Miroslava Kemela i Mirka Kemela pozoruhodně potkávají. Vydavatelství Animal Music vydává jeho nové album Vlčí stopy, na kterém spolupracoval s producentem Petrem Ostrouchovem a jeho kapelou Blue Shadows (tedy s lidmi, kteří stojí též za oběma posledními alby Vladimíra Mišíka) a současně nakladatelství Galén vydává bilanční sbírku Kemelových kreslených vtipů pod názvem …nedělej mi ostudu a padej do hospody!, pokrývající období od roku 2014, tedy vtipy kreslené pro deník Právo.

„Mirka Kemela jako hudebníka mi představil režisér Viktor Tauš před třemi lety, když jsme pracovali na televizní minisérii Vodník. Viktor si přál mít v závěrečné scéně Mirkovu píseň Za naší stodolou, a tak jsme s Blue Shadows a s Mirkem natočili její novou verzi. Od toho byl už jen krok k další spolupráci. Mirek pro mě představuje ideální kombinaci nesmírně kvalitního textaře a charismatického podmanivého zpěváka, jemuž věřím každé slovo, které zpívá.“, říká Petr Ostrouchov, který je též autorem hudby některých písní.

Spolu s ním tvoří základní muzikantský kádr na v pořadí čtvrtém Kemelově albu kytarista Josef Štěpánek, bubeník Martin Novák a kontrabasista Jaromír Honzák. Vokálními hosty jsou herci Národního divadla Vladimír Javorský a Magdaléna Borová a zpěvačka Marie Puttnerová, známá především z kapel Jablkoň a Zvíře jménem podzim. Album Vlčí stopy vznikalo v letech 2019 až 2021 ve Studiu Sono se zvukovým mistrem Milanem Cimfem.

(foto: Dušan Tománek)