ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16731 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Miro Žbirka vydal best of album a knihu textů

0 jsk 7.9.2020

Miro Žbirka rekapituluje své více než čtyřicetileté úspěšné působení na hudební scéně. Výsledkem je výběrové album The Best of Miro Žbirka a Miro Žbirka Songbook. Oba počiny vyšly 4. září pod hlavičkou hudebního vydavatelství Universal. Křest obou titulů spojený se slavnostní projekcí filmu Meky proběhl ve čtvrtek v pražském Kině Lucerna.

Celkem 64 skladeb na třech CD v luxusním kartonovém obalu nabízí opravdu vydatnou dávku Žbirkovy tvorby. Výběr rozhodně není nahodilý, dramaturgii alba vytvořil sám zpěvák a v bookletu nechybí odkazy na originální alba, z nichž skladby původně pocházejí. Kromě hitů je na trojalbu i nová skladba Slovenská, která se váže k  filmu Juraje Jakubiska Perinbaba a dva světy (premiéra 3. 12. 2020). Nahrávky na albu byly letos remasterovány a dostaly současný zvuk v londýnském studiu Abbey Road Studios, což přináší ještě intenzivnější posluchačský zážitek.

Reprezentativní kniha Miro Žbirka Songbook mapuje kariéru zpěváka prostřednictvím 180 textů jeho písní, z nichž každý je navíc opatřen akordovými značkami. Písňové texty jsou chronologicky uspořádány na 224 stranách vždy podle alba, z něhož pocházejí – od Balady o poľných vtákoch až po novinku Slovenská z filmu Perinbaba a dva světy.