ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15719 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Miro Žbirka připomene hosty Doupěte

0 jsk 5.2.2021

Miro Žbirka se letos na podzim vrátí na televizní obrazovky ČT Art se třetí sérií své hudební talk show Doupě. Ovšem, než se tak stane, připomeňte si skvělou atmosféru a nevšední hudební setkání s hosty druhé řady oblíbeného pořadu, která právě vychází na DVD. V unikátním prostoru pražského klubu Doupě (s pódiem větším, než je hlediště) přivítal například Michala Pavlíčka, Viléma Veverku, Václava Neckáře, Davida Kollera, Michala Dvořáka a mnoho dalších. Hrálo se, zpívalo, povídalo, vzpomínalo…

Příležitost užít si legendárního zpěváka a skladatele „live“ na koncertním pódiu se naskytne 27. února, kdy je v Lucerna Music Baru v plánu online koncert Miro Žbirka pro Londýn organizovaný londýnskou agenturou Pishter Ltd. Spolu s britskými fanoušky jej mohou sledovat i ti domácí, a to prostřednictvím sociálních sítí.

Letos se bude také slavit! Právě před dvaceti lety totiž vznikl zdařilý multiplatinový počin – Modrý album s hity Co bolí to přebolí, Mám rád a dalšími.  Při této příležitosti vyjde znovu v limitované edici na vinylu i se speciálními bonusy. Provázet jej bude video „Making of Modrý album“ v režii Šimona Šafránka, jehož dílem je i úspěšný celovečerní dokument MEKY.

Rok 2021 s Mirem Žbirkou bude pestrý. Mnoho zajímavého se dozvíme z připravované série podcastů – rozhovorů (o hudbě i životě) přes La Manche mezi Žbirkou a jeho synem Davidem žijícím v Londýně. Skladby na nové album už má Žbirka hotové, letos se bude natáčet a v příštím roce by očekávaná novinka měla jít do prodeje.

(foto: Tomáš Martínek)

Tagy: