ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25115 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Miro Žbirka je stále v kurzu

0 jsk 24.2.2023

Album Posledné veci zesnulého zpěváka a skladatele Mira Žbirky bylo označeno mnoha slovenskými i českými hudebními portály za jedno z nejlepších alb minulého roku. Nominace získal v prestižních anketách Žebřík nebo Radio Head Awards a sošku Anděla má šanci získat hned ve čtyřech kategoriích.

Na přelomu března a dubna se vizuální podoby dočká další skladba z tohoto alba, kterou vybrali fanoušci na sociálních sítích. Videoklip k písni Ako boh připravuje producent alba David Žbirka se svým filmovým štábem a natáčet se bude 3. dubna 2023 v prostorách bytostně spjatých s Mekyho životem a tvorbou, ve velkém sále pražské Lucerny, která byla metou všech muzikantů. Toto místo je symbolické i v osobní rovině, protože právě v Praze se Meky seznámil se svojí budoucí manželkou Katkou a mnoho let tam s ní a dětmi žil.

I tento rok připravuje Katka Žbirková se svými spolupracovníky překvapení v podobě exkluzivní Memory Book – Roky a dni. Výstava Roky a dni, ke které se kniha vztahuje, je momentálně na Bratislavském hradě a potrvá do 30. září 2023.

„Během příprav výstavy Roky a dni, která proběhla na podzim v Národním muzeu v Praze, jsem poprosila Mekyho fanoušky, aby mi posílali plakáty, fotky, vstupenky, podpisy nebo výstřižky. To jsem netušila, že mi naposílají celé krabice a samozřejmě jsme všechno nemohli na výstavě použít. Objeví se to v jakési vzpomínkové luxusní krabici spolu s dalšími nepublikovanými fotografiemi a vinylovým dárkem,” řekla ke svým plánům Žbirková.

„Budu plnit i další z Mekyho naplánovaných úloh a spolu s vydavatelstvím Universal Music připravujeme LP vinylbox všech alb, která u tohoto vydavatelství vyšla. Není to jednoduchý úkol, protože některá alba nemají svojí vinylovou předlohu a musí se znovu masterovat, upravovat obaly a spousta dalších věcí dát dohromady,“ dodala.

Tagy: