ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5718 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Miro Žbirka ani v krizových dnech nezahálí

0 jsk 5.5.2020

Co dělal Miro Žbirka v čase koronavirové karantény? Své fanoušky potěšil online koncertem ze zkušebny, který má již přes 450 tisíc zhlédnutí, uspořádal  videolekce, v nichž ukázal akordy svých písní, a na streamovacích službách stále sdílí oblíbené playlisty. Naplno běží také dokončovací práce na životopisném dokumentárním filmu Meky, který by měl vstoupit do kin v létě. Natočil jej Šimon Šafránek, režisér oceněný Českým lvem.

K výrazným momentům Žbirkova profesního příběhu patří loňský veleúspěšný koncert v O2 aréně 40 let na scéně, který Česká televize vydává 11. května na DVD. Znovu si tak můžeme připomenout hudební událost, kdy Žbirku doprovázela kapela složená z muzikantů, kteří několik let hráli na světových turné s Paulem McCartneym, a na pódiu se objevila řada hostů v čele s britskou zpěvačkou Eddi Reader.

Ke Žbirkovi patří také hudební talk show Doupě, jejíž nové díly letos odvysílá program ČT ART.  Natáčení druhé řady populárního cyklu se přesunulo, s ohledem na omezení související s koronavirovou pandemií, na letní měsíce. Prozatím se z klubu Doupě 10. května uskuteční mimořádný přímý přenos akustického koncertu – a to nejen na ČT T, ale i online na ivysílání arta Facebooku ČT.

O pár dní později, 14. května, Žbirka zahraje v areálu pražské Vinohradské nemocnice koncert „pod okny“ jako poděkování sestrám, lékařům a zdravotnickému personálu v této pro ně náročné době. „Je to i mé osobní poděkování, ve Vinohradské nemocnici mi několikrát pomohli, když mi šlo o život. Vím, jak to teď mají těžké, a proto bych je rád alespoň tímto způsobem potěšil,“ říká hudebník.

Tagy: