ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23032 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Minisérie Guru na Voyo

0 jsk 14.1.2022

Další minisérií uvedenou pod značkou Voyo Originál bude, po úspěšném Případu Roubal, třídílný Guru. Za projektem stojí oceňovaný tvůrčí tým Dramedy Productions v čele s Filipem Bobiňskim, Janem Coufalem a Petrem Šizlingem. Režie se ujal Biser A. Arichtev. Úvodní díl bude na Voyo ke shlédnutí od pátku 14. ledna. Série je postavena na silném a aktuálním tématu, naléhavém příběhu inspirovaném skutečnými událostmi a výjimečných hereckých výkonech známých českých hereček a herců.

Minisérie Guru se věnuje společensky závažnému a aktuálně silně rezonujícímu tématu zneužití nadřazeného postavení ke znásilnění či jinému sexuálnímu útoku. „Scénář mě velmi zaujal. Tím, jak je napsaný, i tím, o čem pojednává,“ říká herečka Zuzana Stivínová a dodává: „Jeho téma u nás zatím literárně či jinak umělecky mockrát zpracováno nebylo. Všichni o tom, že je pácháno sexuální násilí, víme, ale většina z nás tomu bohužel nevěnuje pozornost.”

Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud.