ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15199 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Milovníci hororů se 12. března dočkají Vzkříšení démona

0 Richard Winter 2.3.2015

V hororu Vzkříšení démona, který bude mít premiéru 12. března, Olivia Wilde ukáže, že není nic děsivějšího, než kráska a zvíře v jedné osobě. Při vědeckém experimentu vstane z mrtvých a ze zapovězeného území si v sobě přinese kus samotného pekla a ničím neředěné zlo. Vzkříšení démona vzniklo v produkci osvědčených hororových tvůrců z Blumhouse Productions, kteří do kin přinesli Paranormal Activity, Sinister, Očistu nebo Insidious.

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.

„Nemáte tušení, co jste provedli,“ řekne Olivia Wilde v hlavní roli těsně po svém vzkříšení. Spolu s ní totiž obživlo i zlo nadpozemských parametrů a dál už bude promlouvat jen jeho hněv.

Základní zápletka připomíná thriller z roku 1990 „Hráči se smrtí“, jehož hrdinové se snažili zjistit, co je na druhé straně. Olivia Wilde tam v roce 2015 našla hrůzu a její teror přinesla s sebou zpět mezi živé.

Olivia Wilde se proslavila jako „třináctka“ v seriálu Dr. House, hrála ve filmech Tron: Legacy, Kovbojové a vetřelci nebo Rivalové. Pravidelně se umisťuje v různých žebříčcích „nejvíce sexy“ žen planety, v podobné anketě časopisu Maxim se jednou umístila i na prvním místě.

Kolegy Olivie Wilde si ve filmu zahráli další herci, které bychom v hororovém žánru nečekali: komici Donald Glover (známý ze seriálu Girls) a Mark Duplass. „Když se díváte na horor, nejdůležitější je, abyste zapomněli, že sledujete herce, a měli pocit, že se díváte na skutečné lidi,“ vysvětluje producent filmu Jason Blum. „Když diváci uvidí na plátně tváře, na které nejsou z hororového žánru zvyklí, jejich zážitek bude reálnější.“