ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11763 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Miloš Dodo Doležal vzpomíná na Vitacit

0 jsk 27.7.2021

Po názvem Miloš Dodo Doležal & Vitacit 1986-1991 Revisited Part I. vychází první část nahrávek slavné rockové skupiny.

Před třiceti pěti lety odehrál Miloš Dodo Doležal svůj první koncert jako člen skupiny Vitacit. Byl to začátek fungování nejsilnější sestavy, kterou fanoušci považují za klíčové a které vyvrcholilo studiovou nahrávkou Vzhůru přes oceán (1991).

Miloš Dodo Doležal po letech vyslyšel přání fanoušků, aby studiově zpracoval celé toto pětileté období. Právě vydané dvojalbum tvoří první díl s hudbou z této doby a potěší tak konečně fanoušky skladbami, které neměly za bývalého režimu šanci vyjít na deskách a kolují mezi příznivci jen jako převážně koncertní nahrávky rozdílné kvality.

Doležal také zpracoval písně z filmu Horká kaše, ve kterém s Vitacitem účinkoval. V uvedeném období napsali Miloš Dodo Doležal a Vitacit přes padesát skladeb, které projekt Revisited definitivně a kvalitně zpracovává.

„Na všech věcech jsem se podílel jako autor a pak jsem je později na koncertech i zpíval. Dlouho jsem dodatečné studiové zpracování odkládal, ale výročí třicet pět let už stojí za ohlédnutí. Byla to radost se do těch písní, a do toho období opět ponořit,“ komentuje vydání Doležal.