ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24472 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Milli Janatková dokončila po osmi letech album Klid, prosím!

0 jsk 4.4.2022

Klid, prosím! je projekt, na kterém Milli Janatková pracuje od roku 2014. Album je jedinečné tím, že si jej autorka nahrála sama podobně jako alba Proměna a Hluboko, včetně autorské hudby, textů a grafiky. Představuje se tak opět nejen jako osobitá zpěvačka, ale i kytaristka, bubenice a perkusionistka využívající celou škálu akustických nástrojů a zvuků.

Křest alba s audiovizuálním koncertem proběhne 20. května od 19:30 ve Vršovickém divadle Mana v Praze, ale vyjde již 22. dubna. Součástí projektu bude i společný zdravotní výlet do přírody s dvanácti zastaveními. Vedle toho brzy vyjde také autorčin interaktivní Protiúzkostný deník.

Nové album vyjadřuje cestu ke zdraví a odpovědnosti. Otevírá tím téma působení stresu a dalších destruktivních příčin na lidský organismus a možnosti řešení obtíží a krizí. Vznikají tak písně a grafika věnované různým částem těla i psychiky (Zádová, Protiúzkostná, Dechová, Srdeční, Rovnovážná aj.) Skladby na pomezí žánrů jsou zpívané v češtině a také v latině jakožto jednom z jazyků medicíny. Klid, prosím! vychází z osobních zkušeností Milli Janatkové a inspiruje k obnovení rovnováhy.

Autorka dokazuje, že je smysluplné jít cestou poznání rodových a kulturních kořenů, vyřešením traumat, navázáním na zdravé hodnoty a obnovením sebeúcty. V mezičase proto vznikají projekty Mým kořenům (2017) a Hluboko (2020). Janatková poukazuje na potřebu převzít zodpovědnost nejen za stav vlastního těla a psychiky, ale i za ochranu zdraví a životního prostředí v kontextu celého světa. Ruku v ruce s měnícími se podmínkami je potřeba podporovat nejen vzájemnou pomoc, ale také práci s frustrací a emocemi, abychom našli vnitřní klid, který potřebujeme pro zachování stability a naděje.