ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4824 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Milan Lasica zemřel přímo na pódiu

0 jsk 20.7.2021

Milan Lasica zemřel v neděli během koncertu s orchestrem Hot Serenaders ve svém divadelním Studiu L + S v Bratislavě. Bylo mu 81 let. První informaci přinesl deník Sme. Potvrdil mu to zdroj blízký orchestru. Koncert se konal u příležitosti třicátého výročí vzniku orchestru a zároveň dvacátého výročí vydání alba Ja som optimista.

Milan Lasica se narodil 3. února 1940 ve Zvolenu. V roce 1962 absolvoval studium dramaturgie se zaměřením na divadla malých forem na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Už během studia působil jako herec v Tatra revue, kde se profiloval v komediálně-kabaretní dvojici s Juliem Satinským.

V letech 1964-1967 pracoval jako dramaturg Československé televize. V letech 1967-1970 byl spolu s Juliem Satinským členem Divadla na korze v Bratislavě. Politický kabaret dvojice L + S patří k tomu nejlepšímu, co na Slovensku v tomto žánru vzniklo. V roce 1970 kvůli odvážné kritice okupačních poměrů Divadlo na korze zavřeli a Lasicovi se Satinským zakázali uměleckou činnost.

V letech 1970-1971 proto oba působili v kabaretním divadle Večerní Brno. Pak se vrátili na Slovensko a účinkovali na Nové scéně. V roce 1982 vzniklo poetické a kabaretní divadlo Štúdio S v prostorách Tatra revue. Tam opět začali L + S působit jako dvojice. Lasica se později stal ředitelem Štúdia S.

Režíroval řadu divadelních her a televizních inscenací, je autorem řady fejetonů i písňových textů. Moderoval populární televizní talkshow Mých sedm divů (STV) a Kam zmizel ten starý song (ČT). Nazpíval staré evergreeny s hudebním uskupením Bratislava Hot Serenaders. S manželkou Magdou Vášáryovou má dvě dcery a dvě vnučky.

Tagy: