ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15430 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

MikuLOVE vedle pocty Filipu Topolovi uvede dalších dvacet pět kapel

0 jsk 18.8.2023

Dvacátý plus třetí ročník festivalu MikuLOVE, který proběhne 25. a 26. srpna v areálu letního kina v Mikulově, letos několikrát připomene desáté výročí od smrti Filipa Topola, zpěváka, pianisty, skladatele, textaře a frontmana Psích vojáků.

Festival v sobotu večer zakončí unikátní koncert, na kterém zazní naživo známé písně této legendární kapely v podání osmnáctičlenného hudebního souboru Agon Orchestra s původním zpěvem Filipa Topola ze zvukového sampleru.

Projekt, který bude uveden v České republice na festivalu právě pouze na MikuLOVE, navazuje na dvacet dva let staré společné album a koncertní křest v pražském Divadle Archa. Návštěvníci také uvidí putovní výstavu snímků Filipa Topola a Psích vojáků fotografa Karla Šustera a snímek Takovej barevnej vocas letící komety režiséra Václava Kučery o životním osudu této výjimečné kulturní osobnosti.

Celkově během dvou dnů zahraje dalších dvacet pět kapel a festival nabídne také bohatý doprovodný program včetně koncertu Josefa Lábuse a Smyčcového kvarteta TrutnoForte v synagoze, předpremiéru dokumentárního filmu o kapele Už jsme doma Rozsviť světlo ať je vidět režiséra Václava Kučery a Radima Špačka a producenta Romka Hanzlíka, projekci snímku o rockovém undergroundu za totality Tenkrát v Praze, slam poetry nebo divadla pro děti.