ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9726 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mike Portnoy odešel z Dream Theater

0 Redakce 13.9.2010

Bubeník Mike Portnoy již  není členem americké skupiny Dream Theater. S kapelu, kterou v roce 1985 spolu s Johnem Myungem a Johnem Petruccim založil, vydal deset alb. To poslední,.Black Clounds And Silver Linings, vyšlo v červnu loňského roku.

Své důvody k odchodu Portnoy rozebral v listu, který publikoval na internetu a rozeslal jej hudebním médiím. „Teď napíšu něco, o čem jsem si myslel, že to nikdy nebudu muset psát. Po pětadvaceti letech společné práce jsem se rozhodl opustit Dream Theater, formaci, kterou jsem založil, vedl a miloval přes čtvrt století. Pro mnohé to bude opravdový šok. Já se ale rozhodoval více než rok, takže to z mé strany rozhodně není unáhlený krok,“ napsal.

V dalších řádcích píše, že má kapelu rád a přeje jí i nadále mnoho úspěchů. Byla to jeho „rodina“, ostatně název Dream Theater vymyslel jeho otec. On se ale cítí být unaven a již jej nenaplňuje ten tradiční kolotoč nahrávání a koncertování.

„Omlouvám se všem opravdovým fanouškům Dream Theater. Budu dělat všechno pro to, aby byli nadšeni i tím, pro co se v hudbě rozhodnu dál,“ uzavírá Portnoy.

Připomeňme, že poslední  měsíce trávil Portnoy také v sestavě amerických Avenged Sevenfold, kde po loňské smrti bubeníka Jamese Sullivana obsadil jeho post. S kapelou též nahrál nové album Nightmare, které vyšlo letos v červenci.

JŠp