ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5203 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Mike Patton pracoval na dalším projektu

0 Redakce 1.5.2010

Zpěvák a skladatel Mike Patton, známý především jako vokalista americké crossoverové party Faith No More, našel další způsob, jak se umělecky uplatnit. Stal se spoluautorem hudby k multimediálnímu projektu Unearthing, za kterým stojí tvůrce komiksů Alan Moore.

Moore je v kulturním světě známý jako otec komiksů V jako Vendetta nebo Ochránci. Jeho poslední práce se ale jmenuje Unearthing a jde o autobiografický příběh, který vypráví o historii komiksového průmyslu. Jeho motto je „O světě, ve kterém žijeme, a o světě, ve kterém nežijeme.“ Hudbu k jeho scénickému čtení, které by se později mělo objevit i na albu a DVD, napsali kromě Pattona ještě Stuart Braithwaite z Mogwai, Justin Broadrick z Godflesh, Zach Hill i především rapeři Doseone a Andrew Broder z Fog.

Pokud Unearthing bude mít u publika úspěch, Moore plánuje jeho vydání také v podobě fotografické knihy. Jde-li o Pattona, v květnu vyjde album Mondo Cane, na jehož realizaci se podílel a které přinese coververze italských písniček z padesátých a šedesátých let.

JŠp